معرفی طرح کتاب‌خوان و اهداف آن

طرح ملی "کتاب‌خوان" با هدف ترویج مطالعه و کتابخوانی، به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده و معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طراحی و به اجرا گذاشته شده است.

آشنایی عموم مردم با نحوه و چرایی مطالعه به عنوان گام مهم در توسعه فرهنگ مطالعه، ایجاد احساس نیاز به مطالعه و فرهنگ سازی این امر، نیازسنجی ذائقه مطالعاتی عموم مردم ، بهبود نگرش عموم مردم و کیفیت سبک زندگی ایشان در اثر مطالعات هدفمند و کاربردی از سیاست‌های طرح کتاب‌خوان است.

در سلسله نشست های این طرح، کتابداران کتابخانه‌های عمومی، نویسندگان، فرهیختگان، فعالان رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند ضمن ثبت‌نام در طرح کتاب‌خوان، به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود بپردازند و از این طریق کتاب‌های دلخواه خود را با دیگر اهالی کتاب و کتابخوانی به اشتراک بگذارند.

در هریک از نشست‌های طرح کتاب‌خوان، هر فرد در مدت زمان تقریبی 7 دقیقه خلاصه‌ای از کتاب موردنظر خود را به دیگر کتاب‌دوستان معرفی می‌کند.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های طرح کتاب‌خوان 27 خردادماه 94 با حضور "علیرضا مختارپور" دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تهران برگزار شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این طرح در استان یزد و معرفی کتاب‌های مورد علاقه خود می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به آدرس www.yazdpl.ir بخش ثبت‌نام کتابخوان مراجعه کنند.

1

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.