پنجشنبه 22 آذر 1397  
اخبار
کتابخانه ها
اخبارویژه هفته کتاب
درباره شهرستان
توسط بنیاد علمی آموزش قلم چی صورت گرفت؛
بنیاد علمی آموزش قلم چی، در نمایشگاه کتاب استان خراسان جنوبی که از 19 الی 24 آذر ماه در بیرجند برگزار شد، 770 نسخه کتاب کمک درسی به کتابخانه های عمومی استان اهدا کرد.
در هفته دوم آذر ماه برگزار شد؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته دوم آذر ماه، میزبان برنامه های متنوع فرهنگی بودند.
در حضور شورای دبیران مدرسه دخترانه ام الهشدای بشرویه برگزار شد؛
به منظور ترویج خواندن، کتاب «دعبل و زلفا» از کتابهای کتابخوان آبان ماه در کتابخانه ملاعبدا... بشروی و با حضور شورای دبیران مدرسه دخترانه ام الهشدای شهرستان بشرویه، جمعی از اعضا و کارشناس آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان، رونمایی و معرفی شد.
در هفته پایانی آبان انجام شد؛
همزمان با هفته کتاب، نمایشگاه کتاب از نورسیده ها و بازنمایی کتابهای های طرح پنجاه کتاب از سال 95 تاکنون و نمایشگاه برگزیده کارتون کتاب در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
در روزهای پایانی آبان ماه برگزار شد؛
همزمان با هفته پایانی آبان، برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه شامل، جمع خوانی، قصه گویی و اجرای بازی و سرگرمی برای کودکان و خردسالان برگزار شد.
به بهانه هفته کتاب صورت گرفت؛
همزمان با گرامیداشت هفته کتاب، فرماندار شهرستان بشرویه و جمعی دیگر از مسئولان از کتابخانههای عمومی این شهرستان بازدید و از کتابداران تقدیر کردند.
همزمان با هفته کتاب 97
کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته کتاب سال جاری، 9 نشست کتاب خوان، برگزار کردند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تأکید کرد؛
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان خراسان جنوبی، با تأکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی، بر معرفی و ارائه کتاب در مکان های عمومی، توصیه کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با کتابداران استان تأکید کرد:
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه اساس کتاب و کتابخوانی باید در جهت حفظ امانت وجود انسانی باشد، گفت: کتابخانه ها باید به کتاب مفید، مجهز باشند.
در آستانه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛
در آستانه بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، زنگ کتابخوانی در شهرستان بشرویه در روز چهارشنبه 23 آبان ماه در مدرسه متوسطه حضرت فاطمه زهرا(س) و با حضور فرماندار شهرستان، بخشداران و جمعی دیگر از مسئولان، نواخته شد.
در نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اعلام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در نشست خبری روز گذشته این اداره کل، از افتتاح و بازگشایی سه باب کتابخانه عمومی در هفته کتاب امسال در استان خبر داد.
در هفته دوم آبان ماه
کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته دوم آبان ماه، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.
در هفته اول آبان برگزار شد؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته اول آبان، میزبان برنامه های متنوع فرهنگی بودند.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «محمد صلی الله علیه و آله و سلم مثل گُل بود»، «هیچ‌کس جرئتش را ندارد»، «دعبل و زلفا» و «پی‌تی‌کو... پی‌تی‌کو... و دو داستان دیگر» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان آبان ماه، معرفی شدند.
در هفته آخر مهر برگزار شد؛
کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه در هفته پایانی مهر ماه، برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار کردند.
به بهانه هفته ملی کودک
همزمان با گرامیداشت هفته ملی کودک، کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه با اجرای برنامه های شاد و مهیج، میزبان کودکان شهرستان بشرویه بودند.
در هفته سوم مهر ماه برگزار شد؛
در راستای برنامه های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دو نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه ملاعبدا... بشروی شهر بشرویه برگزار شد.
با هدف ارتقای مهارت‌های کتابداران علاقه‌مند به حوزه کودک و نوجوان؛
دوره هم افزایی مهارت های قصه گویی ویژه کتابداران استان خراسان جنوبی با هدف افزایش توانمندی این کتابداران برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد؛
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای اجرای برنامه های فرهنگی کنگره 2000 شهید استان، جلسه بزرگداشت شهید حسن جهانیان وخاطره گویی توسط خواهر شهید با حضور نوجوانان و جوانان عضو کتابخانه در محل کتابخانه ملاعبدا... بشروی برگزار شد.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «توجیه المسائل کربلا»، «کتابچه فروتن آشپزی»، «لالا لالا عروسک جان» و «موریس و کتاب‌های پرنده» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان مهر ماه، معرفی شد.
در ایام محرم برگزار شد؛
همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدا... الحسین(ع)، برنامه هایی در راستای ترویج کتابخوانی و آشنایی کودکان و نوجوانان با اهداف قیام عاشورا در کتابخانه ملاعبدا... بشروی شهرستان بشرویه برگزار شد.
با حضور رؤسای شهرستان و کارشناسان ستادی برگزار شد؛
جلسات شورای اداری، شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی با حضور رؤسای ادارات شهرستان و کارشناسان ستادی روز شنبه 31 شهریور ماه در این اداره کل برگزار شد.
گزارش کامل اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع گسترش بازتولید کتاب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتفاقاتی هستند که با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شده و می‌توان با گسترش دامنه این موضوعات به ترویج کتابخوانی در جامعه کمک کرد.
به مناسبت هفته دولت برگزار شد؛
به مناسبت هفته دولت، نمایشگاه کتاب با محوریت شهیدان باهنر و رجایی و با هدف آشنایی هرچه بیشتر مراجعان با سیره زندگانی آن دو شهید بزرگوار در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه برپا شد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، ۱۷ شهریور ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
بيشتر
اهدای 770 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی
برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه
رونمایی از کتاب «دعبل و زلفا» در کتابخانه ملاعبدا... بشروی
برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه
برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه