چهارشنبه 25 مهر 1397  
اخبار
كتابخانه ها
گفتگو
درباره شهرستان
به بهانه هفته ملی کودک
همزمان با گرامیداشت هفته ملی کودک، کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه با اجرای برنامه های شاد و مهیج، میزبان کودکان شهرستان بشرویه بودند.
در هفته سوم مهر ماه برگزار شد؛
در راستای برنامه های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دو نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه ملاعبدا... بشروی شهر بشرویه برگزار شد.
با هدف ارتقای مهارت‌های کتابداران علاقه‌مند به حوزه کودک و نوجوان؛
دوره هم افزایی مهارت های قصه گویی ویژه کتابداران استان خراسان جنوبی با هدف افزایش توانمندی این کتابداران برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد؛
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای اجرای برنامه های فرهنگی کنگره 2000 شهید استان، جلسه بزرگداشت شهید حسن جهانیان وخاطره گویی توسط خواهر شهید با حضور نوجوانان و جوانان عضو کتابخانه در محل کتابخانه ملاعبدا... بشروی برگزار شد.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «توجیه المسائل کربلا»، «کتابچه فروتن آشپزی»، «لالا لالا عروسک جان» و «موریس و کتاب‌های پرنده» به عنوان آثار ارائه شده در طرح کتاب‌خوان مهر ماه، معرفی شد.
در ایام محرم برگزار شد؛
همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدا... الحسین(ع)، برنامه هایی در راستای ترویج کتابخوانی و آشنایی کودکان و نوجوانان با اهداف قیام عاشورا در کتابخانه ملاعبدا... بشروی شهرستان بشرویه برگزار شد.
با حضور رؤسای شهرستان و کارشناسان ستادی برگزار شد؛
جلسات شورای اداری، شورای امر به معروف و نهی از منکر و شورای نماز اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی با حضور رؤسای ادارات شهرستان و کارشناسان ستادی روز شنبه 31 شهریور ماه در این اداره کل برگزار شد.
گزارش کامل اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع گسترش بازتولید کتاب و استفاده از ظرفیت فضای مجازی اتفاقاتی هستند که با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی آغاز شده و می‌توان با گسترش دامنه این موضوعات به ترویج کتابخوانی در جامعه کمک کرد.
به مناسبت هفته دولت برگزار شد؛
به مناسبت هفته دولت، نمایشگاه کتاب با محوریت شهیدان باهنر و رجایی و با هدف آشنایی هرچه بیشتر مراجعان با سیره زندگانی آن دو شهید بزرگوار در کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه برپا شد.
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، ۱۷ شهریور ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد؛
آیین اختتامیه هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی روز یکشنبه 11 شهریور ماه جاری، با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرکل تبلیغات اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مسئول دبیرخانه کانونهای مساجد استان و جمعی دیگر از مسئولان در بیرجند برگزار شد.
در نشست خبری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی مطرح شد؛
دبیر هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با اشاره به مشارکت ۸۵۸ هزار ۶۹۵ نفر در این دوره از جشنواره، از افزایش ۳۲ درصدی مشارکت عمومی نسبت به دوره گذشته خبر داد.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب خوان شهریور 97 کتاب‌های «غدیر»، «زیبا صدایم کن»، «عمود ۱۴۰۰» و «اسمش چیه» به عنوان منابع طرح کتاب خوان شهریورماه ۱۳۹۷ معرفی شدند.
با هدف تکمیل و تجهیز ۱۲ باب کتابخانه عمومی نیمه تمام در کشور انجام شد؛
بر اساس تفاهمنامه همکاری میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، ۱۲ باب کتابخانه‌ عمومی نیمه‌تمام در سطح کشور، تکمیل و تجهیز می‌شود.
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد خبر داد؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد از تمدید مهلت اجرای فاز دوم فرایند انتخاب کتابدار نمونه تا ۲۸ مردادماه ۹۷ خبر داد.
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی و به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، چهارمین دوسالانه بین المللی کارتون کتاب برگزار می‌شود.
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی با اعلام تمدید مهلت شرکت در بخش الکترونیک هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان روز جمعه ۱۹ مرداد ماه، از اتمام مهلت شرکت در بخش مکتوب این جشنواره خبر داد.
همزمان با دهه کرامت برگزار شد؛
همزمان با گرامیداشت دهه کرامت، کتابخانه های شهرستان بشرویه برنامه های فرهنگی و ترویجی در راستای ترویج کتابخوانی و پاسداشت سنت رضوی در دو کتابخانه این شهرستان برگزار کردند.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «فرشته‌ها هم عاشق می‌شوند»، «روی جاده ابریشم»، «مردی که اسرار زمین را می‌دانست» و «تنور» به عنوان منابع طرح کتاب خوان مردادماه ۱۳۹۷ معرفی شد.
به مناسبت گرامیداشت هفته حجاب و عفاف
به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب، نمایشگاه کتاب و معرفی و جمع خوانی کتاب در کتابخانه های ملاعبدالله بشروی و امام صادق(ع) شهر ارسک شهرستان بشرویه برگزار شد.
با حضور استادان، اعضا و علاقه مندان؛
نخستین مجمع عمومی انتخاب هیئت مدیره انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با حضور استادان، اعضا و علاقه مندان به شرکت در این انجمن در دو بخش برگزار شد.
با اعلام دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی؛
مهلت شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه این جشنواره تا ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷ تمدید شد.
در نشست کتاب‌خوان تخصصی مطالعات فضای مجازی مطرح شد؛
رئیس پژوهشکده ارتباطات دانشگاه صدا و سیما با انتقاد از تفکر کاستلز بیان داشت: اندیشه‌های کاستلز بسیار آرمانگرایانه است و درست است که فضای مجازی دنیای جدیدی را پیش روی ما گذاشته اما درواقع این سرمایه‌داری است که چنین فضایی را به وجود آورده است.
همزمان با هفته عفاف و حجاب
همزمان با هفته عفاف و حجاب و گرامیداشت ده کرامت، اختتامیه جشنواره عروسکهای دست ساز بومی و محلی توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه برگزار شد.
سه کتابدار برگزار کننده طرح «با هم بخوانیم» در استان با لوح تقدیری از جانب دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تقدیر شدند.
بيشتر
 


تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما