سه‌شنبه 28 آبان 1398  
با موضوع برنامه ریزی برای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش آیَسک اولین جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهر آیسک در سال جاری، با حضور امام جمعه، بخشدار و دیگر اعضای انجمن و جمعی از مسئولان و فرهیختگان شهر آیسک با دستور جلسه برنامه ریزی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین علی رادمرد، امام جمعه آیسک، ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در کتابخانه شهید علی انصاری و برگزاری جشنواره رضوی با اهداف و منابع ارزشمند از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، بر رایزنی به منظور تأمین مجموعه نرم افزارهای تخصصی از طریق مرکز علوم اسلامی نور در قم جهت غنا بخشیدن به بخش دیداری و شنیداری کتابخانه تأکید کرد.
در ادامه بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه عمومی آیسک با تأکید بر اهمیت کتاب و مطالعه تصریح کرد: رشد هر جامعه و فرهنگ مردم آن به میزان انس مردم با کتاب و کتابخوانی بستگی دارد و برگزاری جشنواره رضوی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، فرصتی مغتنم برای ترویج سیره رضوی در سایه کتابخوانی است.
علی برازنده، همراهی و همکاری همه دستگاه های اجرایی را در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره خواستار شد.
همچنین در این جلسه، محمد فولادی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سرایان به تشریح اهم فعالیتهای انجام شده جهت توسعه کتابخوانی در بخش آیسک پرداخت و در ادامه با تأکید بر تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره رسم کتابخوانی و 11 توصیه رهبری برای ترویج کتابخوانی، به ارائه گزارشی از عملکرد انجمن و هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت.
در ادامه ملیحه حقیقی، مسئول کتابخانه شهید علی انصاری شهر آیسک، به تشریح شیوه نامه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و همفکری و همکاری تمامی مراکز فرهنگی و مذهبی بخش آیسک را جهت برگزاری هرچه بهتر این جشنواره خواستار شد.
در خاتمه، اعضای انجمن در زمینه برنامه ریزی برای برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 131