منو صفحات عمودي
اخبار

با برگزاری مراسم اختتامیه انجام شد؛ تقدیر از 12 برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان ملکان اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان ملکان با تقدیر از 12 برگزیده، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان‌ ملکان، با حضور حجت الاسلام و المسلمین حافظ زماني، امام جمعه شهرستان ملکان؛ شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی؛ سعید مقدم، معاون فرمانداری ملکان؛ احمد ترابی، رئیس شورای شهر؛ حمید نیکجو، رییس اداره آموزش و پرورش؛ رسول دیانتی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان؛ اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ملکان و جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در تالار اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملکان برگزار شد.

شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی 4 هزار و 635 نفر از شهرستان ملکان از طریق 3 کتابخانه عمومی شرکت کردند. از این میزان ۳ هزار و 951 نفر در بخش الکترونیک، 307 نفر در بخش چهارگزینه ای مکتوب و 377 نفر در بخش نقاشی کودک و نوجوان شرکت کردند.

خدایی با بیان اینکه مشارکت مردم  آذربایجان شرقی در این دوره از جشنواره بسیار چشمگیر بوده است، خاطرنشان کرد: با همدلی مردم و تلاش همکاران و کتابداران کتابخانه های عمومی، 64 هزار و 381 نفر از مردم این استان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند. این در حالی است که سال گذشته 15 هزار و 806 نفر در این جشنواره حضور یافتند که امسال بالغ بر 48 هزار و 575 نفر یعنی بیش از 4 برابر افزایش یافته است.

در ادامه این مراسم سعید مقدم، معاون فرماندار ملکان با تقدیر از نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای برگزرای جشنواره کتابخوانی با محوریت موضوعی امام هشتم شیعیان گفت: برگزاری جشنواره رضوی در شهرستان ها و روستاهای کشور از دو جهت بسیار حائز اهمیت و قابل تقدیر است چون این جشنواره علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد عادت به مطالعه غیر درسی، باعث آشنایی هرچه بیشتر آحاد مردم با سبک زندگی اسلامی با الگو قرار دادن سبک زندگی ائمه اطهار می گردد.

در پایان این مراسم از :

خلیل احسانی، اسرا علینژاد، علی رزمجو، علیرضا نورالهی در بخش مسابقه چهار گزینه ای بزرگسال؛

ابراهیم عباسی اصل و عشقعلی خلیلی در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛

آتنا وحدتی، منظر حاجی آقازاده و محمد امین پروین زاده در بخش چهارگزینه ای نوجوان؛

آیناز نایبی، کیمیا عصر و مونا نژاد صالح در بخش نقاشی؛

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اهدای هدیه و لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 339