فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار
1398/8/22 چهارشنبه همرمان با هفته کتاب؛ ۸۹۹ برنامه فرهنگی در آذربایجان شرقی برگزار می شود شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، به تشریح برنامه‌های اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در هفته کتاب و روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، در آستانه هفته کتاب و روز گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» شهرام خدایی به تشریح برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در این ایام پرداخت.

برگزاری ۱۸۴ نشست «کتاب خوان»

شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی از برگزاری ۱۸۴ نشست کتاب خوان در هفته کتاب خبر داد و گفت: ۹۵ نشست کتاب خوان کتابخانه ای و ۸۹ نشست کتاب خوان مدرسه ای در استان برگزار خواهد شد.

وی هدف این نشست ها را به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده و ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب دانست و گفت: این جلسه در فضایی صمیمی تلاش دارد تجربیات مطالعاتی افراد کتاب خوان را با سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذارد.

۴ جلسه رونمایی و نقد و بررسی کتاب

شهرام خدایی برگزاری ۴ جلسه رونمایی و نقد و بررسی کتاب را از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در هفته کتاب عنوان کرد و افزود: نشست نقد و بررسی کتاب «لذت خواندن در عصر حواس پرتی» نوشته آلن جیکوبز، ترجمه علی امیری ویژه اصحاب فرهنگ استان، جلسه رونمایی و نقد و بررسی کتاب «عشق نامه» نوشته حسین دوستی در شهرستان اهر، رونمایی از کتاب «تنهاترین مادر» تالیف زهرا وظیفه در شهر زرنق شهرستان هریس و رونمایی و نقد کتاب «در مسیر بهشت: زندگینامه و خاطرات سراسر حماسه و ایثار شهید محمد اسماعیلیان ملکی» نوشته محمدباقر امیری در شهرستان ملکان با حضور نویسندگان کتاب ها در هفته کتاب برگزار خواهد شد.

خدایی برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان شرقی به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی، افتتاح کتابخانه و قرائتخانه خیّرساز بانو صدیقه قره چمنی (فاز ۲ کتابخانه مرکزی تبریز) و کتابخانه روستای شیرامین در شهرستان آذرشهر، همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ویژه عموم مردم در مسیر تفرجگاه عون بن علی، دیدار کتابداران با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، برگزاری ۳۰ مسابقه کتابخوانی در سطح شهرستان های استان، برگزاری جلسات قصه گویی، نقاشی و بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها را از سایر برنامه های کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برای گرامیداشت هفته کتاب و روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار برشمرد.

خدایی افزود: با توجه به محدودیت های بودجه ای از آغاز سال ۱۳۹۸، در برگزاری برنامه های فرهنگی مانند نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین برطرف کردن نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری کتابخانه ها، تلاش حداکثری همکاران بر این بوده است که از ظرفیت خیرین در این زمینه استفاده شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: ۱۱۵ کتابخانه نهادی و ۳۱ کتابخانه مشارکتی در سطح استان فعال است که با مجموعه ای بالغ بر ۲ میلیون و ۸۳۸ هزار نسخه کتاب در حال ارائه خدمات هستند.

بيشتر
ساعت
دوشنبه 11 فروردين 1399