نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
اخبار استان ها
1396/2/19 سه‌شنبه
..
بر اساس آمار سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی:
داستان‌های حوزه کودک، پرطرفدارترین کتاب‌های امانی کتابخانه‌های اردبیل است

آمار سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی (سامان) نشان می‌دهد در سال گذشته، 10 عنوان کتاب پرطرفدار در میان اعضای کتابخانه‌های اردبیل مربوط به حوزه داستان کودک بوده است.


 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل، رباب عزیزخانی بابیان این مطلب اظهار کرد: سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی (سامان) نشان می‌دهد که در سال 95، بیشترین درخواست امانت کتاب، مربوط به داستان‌های حوزه کودک بوده است.

وی تأکید کرد: 10 عنوان کتاب پرطرفدار در بین اعضای کتابخانه‌های عمومی استان، مربوط به این حوزه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی اردبیل افزود: در این بین، کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با بیشترین درخواست امانت، رتبه اول را کسب کرده است.

عزیزخانی، این مهم را نشانگر رویکرد مثبت کودکان و نوجوانان به کتابخانه‌های عمومی و مطالعه کتاب‌های داستان دانست و تصریح کرد: ترغیب کودکان به سمت کتابخوانی، می‌تواند موجب فراگیری مهارت‌های اجتماعی و افزایش سطح آگاهی‌های عمومی آنان شود.

وی، ادبیات داستانی را دارای قدرت نفوذ بسیار بالایی در بین کودکان و نوجوانان دانست و خاطرنشان کرد: بسیاری از کودکان، قهرمانان و رؤیاهای زندگی خود را از بین داستان‌های همین کتاب‌ها انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی برای کودکان و نوجوانان، اضافه کرد: نشست‌های کتاب‌خوان، جمع‌خوانی، قصه‌خوانی و مسابقات کتابخوانی، نقاشی و روزنامه دیواری از برنامه‌های ویژه کودکان در کتابخانه‌های عمومی استان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همچنین از عضویت رایگان کودکان زیر شش سال و عضویت نیم‌بهای کودکان و نوجوانان 6 تا 14 سال در کتابخانه‌های عمومی این استان خبر داد.

منبع : اردبیل

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 7678