نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
اخبار استان ها
1396/2/11 دوشنبه
..
اسماعیل احمدی خبر داد:
برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کردستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان از برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در این استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، اسماعیل احمدی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اعلام اینکه فراخوان جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور از روز 19 فروردین ماه سال جاری آغاز شده است، اظهار داشت: فرصت شرکت در جشنواره تا اول تیرماه سال جاری است و علاقه‌مندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

وی با بیان اینکه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است، عنوان کرد: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم(علیهم‌السلام) از طریق مطالعه کتاب‌های مرتبط با ایشان برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان بیان داشت: امسال جشنواره کتابخوانی رضوی در سه مقطع سنی 4 تا 11 سال، 12 تا 17 سال و 18 سال به بالا با معرفی 6 کتاب برگزار می‌شود.

احمدی به کتاب‌های معرفی شده برای مقاطع سنی مختلف اشاره کرد و افزود: 10 قصه از امام رضا (علیه‌السلام) برای بچه‌ها در بخش کودکان (4 تا 11 سال)، ماه غریب من برای مقطع سنی نوجوان (12 تا 17 سال) و کتاب‌های مهارت‌های زندگی در سیره رضوی، امام رضا علیه‌السلام و زندگی، بانوی ملکوت و چلچراغ برای مقطع جوان و بزرگسال (18 سال به بالا) معرفی شده است.

وی گفت: همچنین در این دوره از مسابقه کتابخوانی رضوی، با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) و تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت (ولادت این دو بزرگوار در این ایام) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا(ع)، کتاب‌هایی با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب شده است.

احمدی با بیان اینکه جشنواره به دو شیوه مکتوب و اینترنتی و در دو قالب فردی و خانوادگی برگزار می‌ شود، اظهار داشت: علاقه‌مندان برای دریافت کتاب‌های مسابقه می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان و یا نشانی اینترنتی www.iranpl.ir (دریافت فایل پی‌دی اف) مراجعه کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان تاکید کرد: همچنین به منظور مشارکت بهتر و بیشتر روشندلان، نسخه بریل و گویای 4 نسخه یا چند عنوان از کتا‌ب‌ها در حال آماده سازی است که در اولین فرصت در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان به منظور مشارکت به صورت اینترنتی می‌توانند به سایت www.shamstoos.ir مراجعه و با تکمیل فرم‌های ویژه جشنواره در مسابقه شرکت کنند.

احمدی بیان کرد: داوری نهایی جشنواره با توجه به دو شیوه مکتوب و آنلاین در دو حوزه جداگانه انجام و سهمیه هر یک از استان‌ها بر اساس تعداد شرکت کنندگان جداگانه در مرکز محاسبه می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان همچنین اضافه کرد: در مراسم اختتامیه کشوری مراسم که بر اساس برنامه در دهه کرامت برگزار می‌شود 313 جایزه یک میلیون ریالی برای 313 نفر از برگزیدگان بخش انفرادی جشنواره و 8 خانواده به صورت ویژه تقدیر می‌شود.

وی در پایان گفت: مراسم اختتامیه در جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به صورت استانی در دهه کرامت برگزار می‌شود و در آن از برگزیدگان استانی با اهدای لوح و جوایزی ویژه تجلیل به عمل می‌آید.
منبع : کردستان

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 14404