نهاد عمومی کتابخانه های عمومی کشور
..
زاهدان:
برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه عمومی امام حسین(ع) زاهدان
..
حاجی‌آباد:
برگزاری مسابقه نقاشی «خلیج فارس» در کتابخانه عمومی الزهراء حاجی‌آباد
..
بندرعباس:
مسابقه نقاشی در کتابخانه عمومی علامه طباطبائی بندرعباس
..
فسا:
برنامه های بزرگداشت «روز فسا» در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان
..
منجیل:
کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) بازگشایی شد
اخبار استان ها
1396/2/2 شنبه
..
با حضور نویسنده کتاب؛
مراسم رونمایی از دو کتاب بریل ویژه کودک و نوجوان کم‌بینا و نابینا برگزار شد

کتاب‌های بریل «پیامبر و قصه‌هایش» و «محمد مثل گل بود» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری با حضور نویسنده این آثار در تالار غدیر اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم رونمایی شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، مراسم رونمایی از دو کتاب بریل «پیامبر و قصه‌هایش» و «محمد مثل گل بود» نوشته حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری روز پنج‌شنبه سی و یکم فروردین‌ماه همزمان با برگزای جشن مبعث با حضور این نویسنده، وحید میرزایی معاون اداره کل کتابخانه‎‌های عمومی قم و محمدتقی زینی وند رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قم، جمعی از اهالی فرهنگ و کودکان و نوجوانان کم‌بینا و نابینا در تالار غدیر اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری در این مراسم اظهار داشت: قبل از نویسندگی به تدریس مشغول بودم و بنا به پیشنهاد دوستان کار نویسندگی را با سفری به مشهد علی بن موسی الرضا(ع) و توسل به ایشان شروع کردم.

وی در ادامه افزود: با عنایت امام رضا(ع) یکی از قصه‌های پیامبر اکرم(ص) را بازنویسی کردم و بعدها نیز سه قصه دیگر در باره حضرت محمد(ص) را به نگارش در آوردم که باعث ایجاد انگیزه و پشتکار فراوان در من شد.

وی با اشاره به کتاب «پیامبر و قصه‌هایش» گفت: این کتاب در ابتدا با مشکل چاپ مواجه بود که پس از پیگیری‌های فراوان و توسل به امام مهربانی‌ها، علیرضا سبحانی‌نسب از انتشارات جمال نشر آن را به عهده گرفت و یکسال بعد نیز جایزه کتاب فصل سال را به خود اختصاص داد.

این نویسنده کودک و نوجوان در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: «کتاب محمد مثل گل بود» نیز پس از توهین یکی از کشورها به حضرت محمد(ص) نوشته شد که با شمارگان 210 هزار نسخه چاپ و منتشر شد.

حیدری اضافه کرد: تنوع و انتخاب کتاب برای افراد بینا همیشه امکان‌پذیر بوده اما روشندلان با استعداد ما متاسفانه از این امکانات برخوردار نیستند که طی این چند سال گذشته با حمایت‌ها و پیگیری‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم و کتابداران پرتلاش و خلاق بخش نابینایان این فرصت برای این گروه نیز فراهم شده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی در پایان یادآور شد: کتاب‌های رونمایی شده به زبان‌های انگلیسی و روسی در کشورهای مختلف جهان انتشار یافته است.

در ادامه این نشست نیز کتاب‌های «پیامبر و قصه‌هایش»، «بابای بچه‌ها» و «محمد مثل گل بود» توسط جمعی از روشندلان در این برنامه به حاضرین عزیز معرفی شد.

گفتنی است در پایان این نشست نیز کتاب‌های «پیامبر و قصه‌هایش» و «محمد مثل گل بود» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری نویسنده این آثار رونمایی شد.

 

منبع : قم

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 7551